Päivi Tiittanen aloitti EHYT ry:n viestintäpäällikön tehtävissä
Ehkäisevä päihdetyö EHYT ry on nimittänyt viestintäpäälliköksi medianomi Päivi Tiittasen. Tiittanen siirtyi tehtävään Suomen Keskusta r.p:n viestintävastaavan paikalta. Sitä ennen hän toimi Lastensuojelun Keskusliiton viestintäpäällikkönä.Päivi Tiittanen on vaikuttanut sekä yhteiskunnallisissa että lapsiin ja nuoriin suuntautuvissa järjestöviestinnän tehtävissä niin viestintätoimisto- kuin järjestökentällä.
Ehkäisevä päihdetyö EHYT ry toimii koko maassa ja koko väestön parissa terveiden elämäntapojen edistämiseksi. Alkoholiin, tupakkaan ja huumeisiin liittyvän ehkäisevän työn ohella EHYT ry ehkäisee pelaamisesta syntyviä haittoja sekä edistää päihteetöntä liikennettä. Työ ulottuu lapsista ja nuorista työ- ja eläkeikäisiin.
Lisätietoja:
toiminnanjohtaja Sari Aalto-Matturi Ehkäisevä päihdetyö EHYT ry, p. 0400 508 234, sari.aalto-matturi@ehyt.fi viestintäpäällikkö Päivi Tiittanen, Ehkäisevä päihdetyö EHYT ry, p. 050 362 0882, paivi.tiittanen@ehyt.fiKatso myös
Uutiset
Joka viides EHYTin päihdekasvatuksessa kohtaama oppilas kohdataan ruotsiksi
06.11.2026
Uutiset
Neljä tapaamista, paljon vaikutuksia: Perustana Perhe – malli tukee perheiden arkea ja istuu paikallisjärjestöjen työhön
05.11.2026
Uutiset